Zagrebački nadbiskup mons. Dražen Kutleša predvodit će euharistijska slavlja i obrede Velikog tjedna u Zagrebačkoj katedrali, prema sljedećem rasporedu:
Cjelodnevna ispovijed uoči Uskrsa u Bogoslužnom prostoru bl. Alojzija Stepinca (Kaptol 28) započinje u petak 27. ožujka i traje do Velikog petka, 3. travnja. Ispovjednici će vjernicima biti na raspolaganju od 7 do 19 sati.
Na Veliku subotu, 4. travnja, sakramentu pomirenja bit će moguće pristupiti od 7 do 14 sati.